Jak się dostać na Wydział Fizyki Politechniki Warszawskiej?
Proces rekrutacji opisaliśmy w zakładce "Rekrutacja".
Czy fizyka jest trudna?
Fizyka jest postrzegana jako trudna, ale gdybyście się jej bali, pewnie byście tu nie zaglądali, prawda? :-) Fizyka wymaga przede wszystkim wyobraźni i umiejętności nieszablonowego myślenia. Oczywiście najpierw musicie opanować podstawowe narzędzia pracy fizyka, ale jeśli się do tego przyłożycie, wykształcicie odpowiednie kompetencje i intuicję, zaczniecie się czuć coraz pewniej. A od tego tylko krok do kreatywnego wykorzystywania wiedzy (tak jak zrobił to np. nasz student, Krystian Gostomski, twórca "okularów dla kręgosłupa").
Co daje dyplom fizyka?
Dyplom będzie zwieńczeniem kilku semestrów Twojej pracy. Jeśli dobrze je wykorzystasz, zdobędziesz w tym czasie wiedzę i umiejętności, które przydadzą się w wielu branżach: IT, bankowości, przemyśle kosmicznym, energetyce jądrowej, działach B+R, firmach medycznych. Jak to mówią – jedyne ograniczenie to wyobraźnia (Twoja i Twoich przyszłych pracodawców – niektórzy jeszcze może nie wiedzą, jak cennym nabytkiem jest fizyk, a do tego inżynier :-))
Sprawdź sekcję "Kariera fizyka", żeby poznać naszych absolwentów i zobaczyć, w jak różnych branżach robią karierę.
Dlaczego warto być inżynierem (i fizykiem jednocześnie)?
Czy na studiach jest dużo teorii?
Jest jej tyle, ile być musi – nacisk kładziemy na praktyczne doświadczanie fizyki. Laboratoria to podstawa w życiu młodego inżyniera. Polegają one na zaplanowaniu i wykonaniu ćwiczenia (np. pomiarów, budowania układów, programowania czy obserwowania zjawisk), a potem opracowaniu sprawozdania. Taki system uczy wykorzystywania wiedzy w praktyce i samodzielności.
Czy wydział organizuje wyjazd integracyjny dla nowych studentów?
Wydziałowa Rada Samorządu Studentów organizuje Fizgórkę, czyli integracyjną "zerówkę". Śledź ich profil, żeby nie przegapić informacji o tegorocznym wyjeździe (i innych akcjach WRS-u).
Back to Top